Zatrudnij Seniora - Powiatowy Urząd Pracy w Nysie


Strefa pracodawcy zainteresowanego zatrudnieniem seniora

Pracodawco! Nawiąż z nami współpracę w realizacji programu SENIOR NA RYNKU PRACY.

Zatrudnij seniora:

zgłoszenie oferty_graf
 

Dlaczego warto?

Poznaj 5 kluczowych zalet Seniorów w pracy:
 
I. Wieloletnie doświadczenie
Lata doświadczenia to umiejętność szerokiego spojrzenia na każdą sytuację. Osoby, które „widziały już wiele", potrafią łatwiej i szybciej znaleźć rozwiązanie problemu. Wielowymiarowo analizują sytuację, wskazują różne możliwości i rzadziej popełniają pomyłki. Często są inspiracją dla młodszych pracowników.
 
II. Opanowanie
Lata praktyki  seniorów przekładają się na opanowanie w podejściu do pojawiających się zadań i problemów. Spojrzenie przez pryzmat doświadczeń pozwala dojrzalszym pracownikom lepiej ocenić sytuację i zaproponować sprawdzone rozwiązanie.
 
III. Przywiązanie do stanowiska lub firmy
W starszych pokoleniach nikogo nie dziwi praca w jednej firmie lub na jednym stanowisku przez dziesiątki lat. Nawet pozostawanie w tej samej instytucji od początku kariery zawodowej do emerytury.
Współcześnie wiele przedsiębiorstw boryka się z dużą rotacją pracowników, potrzebą częstego wdrażania kolejnych i ryzykiem związanym z niepewnością jak nowa osoba poradzi sobie w firmie. Dlatego zatrudnienie starszego pracownika może być bardzo korzystnym rozwiązaniem.
 
IV. Większa elastyczność i zaangażowanie
Osoby 50+ i starsze często mają już dorosłe dzieci, które żyją własnym życiem. Często chętnie wypełniają   czas wolny  zajęciami, które pozwalają na zaspokojenie potrzeb samorealizacji i bycia potrzebnym. Dzięki tym czynnikom są w stanie lepiej dopasować się do wymogów i warunków pracy. Dodatkowo, niektórzy seniorzy chętnie podejmują pracę na część etatu. Chcą dorobić do emerytury, ale mieć też trochę czasu np. dla wnuków.
 
V. Niższe koszty pracy
Firmy zatrudniające seniorów mogą liczyć na różne ulgi, które obniżają koszty zatrudnienia. Na przykład nie muszą płacić składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych za mężczyzn, którzy ukończyli 60 lat i za kobiety w wieku powyżej 55 lat. Dodatkowo, za zwolnienie lekarskie pracownika 50+ pracodawca płaci tylko przez 14 dni, podczas gdy przy osobach młodszych ZUS przejmuje wypłatę świadczeń dopiero po 33 dniach nieobecności pracownika.


baner stały Baza kandydatów do pracy Senior 

Kontakt:
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie

ul. Słowiańska 19,
  • nr tel. kontaktowego w sprawie złożenia oferty pracy: 774489933
  • nr tel. kontaktowego w sprawie kandydatów do pracy pozostających w bazie PUP Nysa: 774489949

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę